מדוע צריך מערכת נוכחות?

מדוע צריך מערכת נוכחות?

המשאב היקר ביותר בכל עסק, חברה או ארגון הוא המשאב האנושי ולכן ביצוע מעקב ומדידת שעות הוא קריטי בחשיבותו לארגון, אך יתרה מכך גדולה חשיבותה של מהימנות המדידה ואופן המדידה.
מערכת נוכחות מאפשרת לארגון מדידה נכונה של שעות העובדים, מידע אודות עלויות השכר בהתאם לתפוקות העובדים וכן שליטה ובקרה מהימנה.

כל מנהל אשר יש לו עובדים חייב לבצע מעקב יומי של שעות העבודה.
ביצוע ידני של מעקב זה הוא עבודה מסורבלת עם מקום לטעויות ושגיאות, לא מהימנה לחלוטין הדורשת טרחה מרובה ובזבוז זמן ומשאבים רבים כהעסקת כוח אדם לצורך טיפול בעניין זה.

מחקרים שנעשו מצביעים על כך שבעיות ברישום נוכחות הכוללות טעויות , ויכוחים עם עובדים , אובדן זמן בגלל רישום לא מדויק , עיגול שעות וכוגורמות לכך שהעסק משלם כ– 10% יותר עבור מרכיב העבודה משהיה נדרש לשלם לו ביצע רישום מסודר וממוחשב של שעות אלה.
החלת מערכת נוכחות בארגון חוסכת זמן רב בטיפול ומאפשרת קבלת דוחות מפורטים,מדוייקים, מהיימנים ועדכניים לגבי כל עובד.

הפונקציות הרבות שמספקת מערכת הנוכחות הופכת אותה לכלי עבודה הכרחי אשר מייעל באופן משמעותי את מערכת השכר בעסק וחוסך כספים רבים, הן כספים שהוצאו לצורך ביצוע המעקב והן כספים שהוצאו מפערי אמינות בנתוני הכניסה והיציאה של העובדים.

בנוסף, הדבר חשוב גם בעניין החוקי והמשפטי. בהתאם לתיקון בחוק הגנת השכר (סעיף 24) בכל מקרה של מחלוקת בדבר השכר אשר ניתן לעובד, נטל האחריות להוכחות שעות העבודה חל על המעסיק.

שעון הנוכחות מתעד את הכניסות והיציאות של העובד באופן מדוייק ואובייקטיבי ונתונים אלו יגנו על המעסיק מתביעות מצד העובד.

שתף את הפוסט

כתיבת תגובה